Opublikowano

Taśma fotoluminescencyjna

Taśma oznaczeniowa z podstawą z folii PVC to część materiału wytwarzany w różnych odcieniach, który jest w stanie spełniać wielorakie role i jakie znajdują ogrom ról jednocześnie profesjonalnych, jak i tych spotykanych w codziennym życiu.
Osobliwy typem taśm oznaczeniowych jest taśma fotoluminescencyjna. Taśma ta zrobiona na podstawie z folii PVC z klejem akrylowym odznacza się procesem fotoluminescencji. Jest to pochłonięcie promieniowania elektromagnetycznego z obszaru widzialnego ultrafioletu lub podczerwieni. Pochłaniana energia jest następnie wyemitowana w postaci promieni świetlnych. Rzeczywiście znaczy to, że taśma świeci w ciemności przez wiele godzin po ustąpieniu światła naturalnego lub sztucznego.
Będzie najlepsza do wykorzystania w każdym miejscu, gdzie np. względy bezpieczeństwa każą znakowanie zauważalne bez światła sale kinowe, teatralne, schody, szlaki ewakuacji, ciągi komunikacyjne pieszej i pojazdów i w punktach, gdzie konieczne jest widoczne znakowanie ostrzegawcze – systemy przeciwpożarowe, gazowe, również tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej lub szczególne warunki nie dają zgody na jego użycie bliskość przedmiotów palnych, niebezpiecznych.
Taśma fotoluminescencyjna może też być zastosowana jako motyw do ozdoby ścienny lub na posadzkach parkiety taneczne, dyskoteki, wystroje teatralne, kluby, wesołe miasteczka.