Opublikowano

Kaloryfery płytowe

Grzejniki płytowe to odpowiednio wykorzystywane modele w domowym ogrzewaniu zasilanym wodą. Urozmaicony wachlarz rozmiarów i odmian przyłączeń pozwala na przystosowanie do wszelakiego projektu. Grzejniki pokojowe mogą występować w wersji montowanej poziomo jak i pionowej. Wysokości kaloryferów poziomych wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Pojawiają się one w typie z podłączeniem z boku lub dolnym. rozmiar podłączenia z boku to konsekwencja różnicy całkowitej wysokości kaloryfera po odjęciu 5 cm. Rozmiar podłączenia jest ważnym czynnikiem przy doborze grzejnika na odświeżane instalacje grzejne. Nie poprawne dopasowanie przyłącza grozi extra modyfikacjami. Uniwersalność modeli pozwala na podłączenie tak z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z przyłączem od dołu posiadają wszechstronniejszą możliwość przyłączenia. Normę określa przyłączenie dolne zlokalizowane od spodu grzejnika płytowego w odległości 8 cm od rantu. Alternatywnie grzejnik płytowy ma dodatkowo 4 końcówki do podłączenia bocznego. Kaloryfery pokojowe są wielofunkcyjne i można je obracać tylko wersja jedno-płytowa wymusza definicje kierunku przyłączenia dolnego. Normę stanowi podłączenie po prawej stronie. W komplecie z kaloryferem płytowym znajdują się korki zaślepiające, odpowietrzniki i wsporniki ścienne.
Na dodatek kaloryfery pokojowe z podłączeniem z dołu mają fabrycznie wkomponowane zawory termostatyczne. Moc grzejnika w zakresie jednego rozmiaru wzrasta dokładając dodatkową płytę, zwiększa się wówczas kaloryfera grubość. kaloryfery montowane poziomo produkowane są w wersji ozdobnej doklejona płyta z przodu i nie ma przeszkód by zakupić je w różnych kolorach. Grzejniki płytowe ozdobne nie są uniwersalne i stronę podłączenia powinno się uzgodnić przed zamówieniem. Grzejniki płytowe montowane pionowo, mogą osiągnąć wysokość nawet 2300mm a szerokość ich kształtuje się od 300 do 750mm.

Tak jak i w wersji montowanej poziomo, moc dodaje się powiększając jego grubość. Kaloryfery płytowe montowane pionowo mają zazwyczaj przyłącze od dołu pośrodku grzejnika, ale istnieje szansa przyłączenia go na skraju grzejnika. Tak, jak i w alternatywnych modelach można zamówić kaloryfer w szerokiej ofercie barwnej oferujące zwykłe, metalizowane czy też strukturalne kolory.
Grzejniki płytowe dedykowane do instalacji w mieszkaniach montowane poziomo i pionowe ze względu na swoją dobitną paletę wymiarów i kształtów ukoją oczekiwania najbardziej kapryśnego klienta.