Opublikowano

Przewody grzejne z termostatem

Znakomitym rozwiązaniem na z dnia na dzień chłodniejsze poranki przeciwdziałającym zamarzaniu przewodów wodnych są kable FreezeTec. Układ zaopatrzony w te kable będzie pracował poprawnie pod paroma warunkami.
Przekrój rury, na którą będzie instalowany przewód nie powinna przekraczać 50 mm. Musi być założona ochrona na przewód wodny, najmniej 10 mm maksymalne 20 mm. Znaczące są także parametry w jakich jest prowadzony montaż. Temperatura ogrzewanego rury nie powinna być wyższa niż 65 stopni, a najmniejsza temperatura otoczenia -25 stopni. Kabel FreezeTec składa się z przewodu grzejnego z wbudowanym na jednym końcu termostatem, którego skala włączania wynosi +3 stopnie, a wyłączenie odbywa się przy +10 stopniach. Kabel ogrzewający może być długości 2-3-5-7-10-15-21-30 i 42 m. Do każdego z przewodu grzejnego dołączony jest przewód zimny o długości 1,5 m zakończony wtykiem.
Aby przewody grzejne pracowały należycie należy je dopasować, w korelacji od przekroju rurociągu, założonej osłony oraz od maksymalnych temperatur minusowych funkcjonujących w pomieszczeniu może okazać się, że jedna nitka przewodu nie jest efektywna. Wytwórca przewodów grzewczych opracował potrzebną na ten cel tabele. Po sprecyzowaniu zapotrzebowania na dane rozwiązanie zabieram się od zamontowania termostatu. Powinien on być umiejscowiony w punkcie podatnym na najniższą temperaturę. Bowiem on będzie przesądzał o funkcjonowaniu całej instalacji. Gdy chcemy zastosować przewody grzejne na rury z PCV musimy założyć pod przewodem grzewczym z pasem kleju pas aluminiowy, który ochrania przewód wodny przed możliwym stopieniem. Kolejno zakładamy przewód grzewczy.
Jeżeli z obliczeń uwarunkowano zastosowanie 1 nitki to instalujemy ją z spodu przewodu wodnego pod kontem 45 stopni i przyklejamy taśmą instalacyjną. Kiedy z wyliczeń zostało określone zamontowanie z owinięciem instalujemy tak aby kable nawzajem się nie dotykały. Tak ułożoną instalację oklejamy na całej długości taśmą aluminiowa i ocieplamy otuliną. Tak zamontowana instalacja da nam komfortowo przeczekać całą zimę.