Opublikowano

Elastyczne rurki do izolacji przewodów elektrycznych.

Rurki osłonowe do zabezpieczenia przewodów elektrycznych PESZEL wytworzone z PVC są rurami nie przekazującymi dalej ognia. Przeznaczone są do izolacji przewodów elektrycznych w sektorze budowlanym, branży przemysłowej przed czynnikami mechanicznymi, wpływami temperatur oraz wilgocią. Są odporne na uderzenia, złamania i naciski. Rury elastyczne można montować i zalewać betonem. Ich wytrzymałość wynosi 320N/5cm. Nie tracą dobrej elastyczności, a konstrukcja przekroju podłużnego pozwala na bezproblemowe wprowadzanie przewodów na znaczne odległości. Gwarantują również prosty dostęp do kabli elektrycznych oraz bezproblemowe usuwanie uszkodzeń instalacji elektrycznej podczas eksploatacji.
PVC jako materiał oznacza się wysokim współczynnikiem odporności mechanicznej i wysokimi właściwościami udarowymi, a także niewielkim rozciągnięciem względnym. Przy rozciąganiu jest przeciętnie elastyczny, zaś w znacznym stopniu odporny na ciśnienia. Niewykluczone jest proste spawanie oraz sklejanie PVC.
Rurka typu elastyczna PESZEL produkowana jest także w wersji z pilotem stalowym, który w znacznym stopniu umożliwia łatwe wprowadzanie lub wymianę przewodów elektrycznych.
Kolejną odmianą rur elektroinstalacyjnych są rury ze spiralą GUS. Charakteryzują się tym, że są równe wewnątrz. Wykonane są z plastycznego, a zarazem wytrzymałego na podwyższone temperatury tworzywa PVC. Tak jak i poprzednie wersje nie przenosi płomieni. Spirala natomiast wytworzona jest z twardego PVC. Takie zestawienie daje nam efekt niewątpliwie elastycznej,a równocześnie wytrzymałej na uderzenia, złamania i naciski rury. Przy załączeniu złączki RAI uzyskujemy również wysoką szczelność IP64. GUSY stosowane są przy konstruowaniu urządzeń i w różnego rodzaju urządzeniach stosowanych w przemyśle.