Opublikowano

Kabel samoregulujący się Selftec DW

Kable grzewcze samoregulujące się mają duży wachlarz zastosowania. Możliwe jest wykorzystywać je jako układ zapobiegający zamarzaniu do dachów, rynien oraz rur spustowych, jak i do ochrony przed marznięciem rurociągów, zaworów. Jest możliwość, by montować je za pomocą taśmy mocując wiązki przewodu wzdłuż rury lub owijając w zależności od wymaganej mocy do zabezpieczenia rurociągu.
Rury i rurociągi można również ochronić przed marznięciem poprzez wpuszczenie kabla grzejnego wewnątrz rurociągu. Taki rodzaj montażu może być przeprowadzony w rurach będących już w użyciu i nie potrzebuje naruszenia osłony cieplnej lub zrobienia nowych przepustów. Wspomniany sposób mocowania jest możliwy też w układach rur znajdujących się pod pod powierzchnią ziemi.
Szczególnym modelem kabla grzejnego samoregulującego używanym do opisanego sposobu montażu jest Elektra SelfTec DW. Ma on powłokę z polietylenu LDPE dopuszczonego do kontaktu z produktami spożywczymi oraz atest PZH umożliwiający ułożenie go w rurociągach z wodą do picia.
Kabel grzejny SelfTec DW dostarczany jest w odcinkach na zamówienie do samodzielnego zaizolowania. Przewód można przycinać na potrzebne długości. Umożliwia to szeroką dowolność użytkowania. Jedną z podstawowych zalet kabla jest
możliwość układania w już istniejących instalacjach, gdy nie ma dostępu do rur z zewnątrz, bez konieczności demontażu izolacji.
Selftec DW może być wykorzystywany w temperaturze maksymalnej do 65 stopni Celsjusza w kawałku o maksymalnej długości 60m.