Zasilany prądem bieżący ogrzewacz zimnej wody Amicus EPO2

Zasilane prądem ogrzewacze zimnej wody Amicus EPO2 to ciśnieniowe urządzenia do błyskawicznego, bieżącego ogrzania wody użytkowej. Podgrzewające przepływowo ogrzewacze to niewielkich wymiarów i tanie urządzenia pozwalające na ekspresowe dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Ich podstawową mocną stroną jest to, że nie są ograniczone pojemnością zbiornika i pozwalają na czerpanie gorącej wody w jakimkolwiek momencie. Wyznacznikiem zamontowania do większej ilości punktów odbioru wody jest jedynie ich moc.
Firma Kospel w swojej ofercie oferuje model o wielozadaniowym zastosowaniu, gdyż można go obracać i dzięki temu montaż umożliwiony jest zarówno nad i pod umywalką. Małe wymiary aparatu pozwalają na instalacje generalnie w każdym miejscu.
Wbudowany fabrycznie drobnostrumieniowy perlator zapewnia komfortowe użytkowanie oraz do 50% zaoszczędzonej wody i kosztów prądu. Zasilane są do sieci 230V. W zależności od dostarczania ciepłej wody użytkowej do punktów poboru montuje się ogrzewacz elektryczny od 3,5 kW przy podłączeniu do umywalki. Od 4,5kW w przypadku zasilania dwóch umywalek jednocześnie. Przy używaniu zlewu zalecane jest podłączenie urządzenia od 5,5kW. Wydajność urządzenia pozwala na uzyskanie nawet 2,9 l/minutę ciepłej wody. Każde z urządzeń ma atest higieniczny.