Opublikowano

Piece Vailanta z buforem na ciepłą wodę i sterownikiem – kwadratowa siła ogrzewania

Pakiet pieca energooszczędnego marki Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym zasobnikiem 100l i sterownikiem calorMatic 450 to kompletne źródło ogrzewania i zagrzewania wody dla jednego obiegu grzewczego. Obiegiem może być układ kaloryferów albo podłogówka. Tak zestawiony zestaw pozwala na dostarczenie ciepła dla domu o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Tudzież pakiet zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego zasobnika o pojemności 100l i sterownika calorMatic 470 wraz z modułem VR61 i czujnikiem VR10 stanowi pełen zestaw do dostarczenia ciepłej wody użytkowej i ogrzewania składającego się z dwóch oddzielnych układów grzejnych. Obiegi mogą być dla przykładu grzejnikowe i podłogowe. Taki pakiet zapewnia komfort ciepła dla lokali i apartamentów do 250m2. Wielkość bufora zapewnia ciepłą wodę do kilku punktów odbioru jednocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców podnosi ich efektywność i pozwala na obniżenie rachunków w ogrzewaniu. Piec ma większą skuteczność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Tryb Aqua Kondens System (ASK) gwarantuje zastosowanie efektu kondensacji również w trybie przygotowania ciepłej wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową zaletą jest funkcja dopasowania do innego parametru gazu poprzez przeregulowanie pieca. Piece zawierają dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Zasobnik stojący Biawar Quattro, wymieniony w pakietach, ma zasobność 100l i dużą klasę wydajności energetycznej A ze stratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Nietypowy kwadratoway kształt współgra z formą pieca.
Regulatory programowalne w trybie tygodniowym użyte w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 steruje jednym układem grzewczym i układem ciepłej wody, a 470 wraz z modułem VR61- dwoma układami grzewczymi.
Tak zbudowane zestawy to najwyższa jakość gwarantowana przez czołowych producentów z branży techniki grzewczej w atrakcyjnej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.