Opublikowano Dodaj komentarz

Grzejniki: montaż i wybieranie sprawy kluczowe

Zostając w tematyce grzejników, tym razemzajmiemy się kwestiami podstawowymi. Od czego trzeba zacząć, czyli na co zwrócić uwagę kupując kaloryfer do pomieszczenia?

Dobrze dostosowane grzejniki dają gwarancję podwójnej ekonomii. Po pierwsze, przy zakupie, ponieważ na ogół zdarza się, że jest możliwe wybrać mniejszy, a co za tym idzie mniej kosztowny kaloryfer. Druga oszczędność wynika z bardziej skutecznej funkcjonowaniaautomatyki przeznaczonej dokontroli temperatury ? czym mniejsza pojemnośćsystemu (czyli mniejsze grzejniki), tym mniejsza ilość wody w instalacji, czyli mniejszabezwładność. Zawsze zasadne jestwięc wybrać optymalnie ? możliwie najmniejszygrzejnik. To zadecyduje o tym, że nasz dom będzie ogrzany, a rachunki niższe.

Najważniejszą rzeczą przywybieraniu grzejnika jestsprecyzowanie zapotrzebowania na mocgrzejną lokalu. Zapotrzebowanie tojest uzależnione od kilkukwestii, m. in. : typubudowli, zamontowanejwarstwy izolacyjnej, rodzaju okienoraz wentylacji. Wzięcie pod uwagę wszystkich umożliwi naprawidłowe dobranie grzejnika domiejsca, w którym powinienpracować. aktualnie dostępne sątakże programy, jakie na podstawie szczegółów odnośnie instalacjiobliczają i dobierajągrzejniki.

Egzemplifikacja:

Lokal o powierzchni 15m2 wbudowli po remoncie izolacji ma zapotrzebowanie na moc 70 W/m. Dokonującłatwych kalkulacji wychodzi, że szukany kaloryfermusi mieć moc 700-1000W.

Aktualnie trzebazdecydować się na wybrany modelgrzejnika i dopasować wymiarami dopokoju, gdzie będzieumieszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *