Opublikowano Dodaj komentarz

Grzejniki energooszczędne dla naiwnych

Ostatnio zostało opublikowanych wiele publikacji o grzejnikach energooszczędnych. Określenie “grzejniki energooszczędne” pojawia się zawsze w odniesieniu do grzejników elektrycznych.

Taka nazwa to kłamstwo widywane w opisie produktu. Czasami taka informacja jest bezwiednie przekazywana dalej przez nieświadomych pracowników. Powoduje to że pojęcie grzejnika energooszczędnego przenika do podświadomości jako coś co naprawdę występuje.

Grzejnik energooszczędny to językowa manipulacja bo on nie istnieje. Celem kaloryfera jest wytwarzanie ciepła. Wytworzone ciepło uzupełnia straty wynikające z konstrukcji pomieszczenia. Dlatego można mówić o budynku energooszczędnym ponieważ jeżeli jest dobrze zaizolowany będzie tracił mniej energii.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto pamiętać o właściwym zamontowaniu grzejnika, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Termostat zapewni utrzymywanie właściwej temperatury. Przegrzanie pomieszczenia to zawsze niepotrzebna strata. Aby jeszcze bardziej ograniczyć wydatki na energię warto wybrać grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu możemy ustawić każdy dzień tygodnia i porę kiedy w pomieszczeniu temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny nocne.

Zobacz na poniższym filmie jakie grzejniki elektryczne możesz zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *