Opublikowano Dodaj komentarz

Purmo Aqulo F1P 90x180x2000mm, czyli grzejnik kanałowy wzmocniony z dmuchawą.


Kaloryfery montowane w podłodze to idealny koncept na grzanie w pokojach o dużych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brakuje przestrzeni na zamontowanie kaloryferów na ścianie. Bywa, że w nowych dużych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na zrekompensowanie zapotrzebowania wnętrza na ciepło, ponieważ mają znacznie wyższą wydajność niż klasyczne ogrzewanie kaloryferami. kaloryfery ścienne o wysokiej wydajności cieplnej mają zazwyczaj bardzo duże wymiary i niełatwo je wkomponować w przestrzenne pokoje.


Grzejniki kanałowe| Purmo Aquilo F1P dedykowane są do montowania w podłogach grzanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką umieszcza się w przystosowanym do tego miejscu w podłodze. Grzejnik ten jest wyposażony w ciche wentylatory w ilości dostosowanej do długości wymiennika, zapewniające wymuszony ciąg powietrza i przez to odpowiednio większą moc cieplną kaloryfera. Przykładem wskazanego typu grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 140x260x1500mm.


Aby stosownie podłączyć grzejnik do sieci elektrycznej wymagany jest transformator, ponieważ wentylatory zasilane są napięciem 12V. Jednocześnie koniecznym akcesorium jest sterownik sterujący pracą wentylatora. Producent oferuje różne odmiany wyposażenia w zależnosci od stopnia skomplikowania funkcji (regulator ręczny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym szczegółem, który należy montować na kaloryferze jest kratka osłaniająca. W tym wypadku wytwórca również oferuje wielki zakres wyrobów – od kratek z drewna poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i wytrzymałości: ze stali szlachetnej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *