Opublikowano

Klimatyzacja do ogrzewania domu

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego jest zależny od trzech czynników: możliwości montażowych, kubatury chłodzonej przestrzeni oraz funkcji dodatkowych. typowe układy chłodzenia w wersji split wymagają ingerencji w elewację budynku. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na moduł zewnętrzny oraz doprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania jednostek pokojowych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę klimatyzatora należy mieć na uwadze że poziom hałasu na granicy działki nie może nie może być większy niż 50dB. Należy przeliczyć także wartości z karty technicznej w zależności od odległości. Elementy pokojowe klimatyzatora mogą być wykonane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 3,67/3,5 kW. Moc klimatyzatora w największej mierze wynika z kubatury budynku. Najczęściej zakłada się moce na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 przestrzeni użytkowej dla wysokości 2,65m. Ogromny wpływ ma także ilość światła słonecznego a tym samy okna. W lokalach użytkowanych prze grupy osób należy także uwzględnić ich ilość oraz moc na poziomie 120-200W od osoby w zależności od charakteru aktywności.

Z opcji dodatkowych warto wybrać opcję ogrzewania. Nowoczesne klimatyzatory w ze sprężarką inwerterową potrafią efektywnie dogrzewać budynki w okresach jesieni i wiosny a nawet przy lekkiej zimie. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dużo niższy niż grzejnikami akumulacyjnymi.