Opublikowano

Mata grzejna pod kafelki

Któż z was stąpając nagą nogą na terakocie nie marudził na odczucie zimna.
Jakże miło by było wstać i poczuć komfort pod nogami.
Owszem, że istnieje taka opcja. Należy jedynie przed ułożeniem płytek położyć matę grzejną. W owym celu można zamontować matę grzewczą o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile stosując moc 100 W/m2 powinniśmy mieć nadzieję na ciepło pod nogami o tyle przy zamontowaniu maty o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzejne Elektra są produkowane w krążkach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 występują w maksymalnej długości 24m, co zajmuje 12m2 obszaru. W wersji mat 160W długość graniczna wynosi 20m czyli 10m2 obszaru. Obie typy mat grzewczych mogą być produkowane także z jednej strony jak i z dwóch stron zasilane. W pakietach można je dostać również z cyfrowym, siedmiodniowym regulatorem cyfrowym. Sterownik taki pozwoli na precyzyjne zaprogramowanie pory dnia w jakich mata grzewcza ma właściwie pracować .
W zestawach mat grzejnych ze sterownikami dostarczana jest również puszka podtynkowa do sterownika, przewodowy czujnik temperatury i odcinek rury elektroinstalacyjnej do ułożenia receptora temperatury posadzki.
Przed uruchomieniem powinno się rzetelnie obliczyć wskazany metraż. Mat grzewczych nie montujemy pod elementami na trwale zastawionymi (garderoby, wanna, suszarka, kuchenka), można je natomiast zainstalować tuż pod natryskiem w opcji bez brodzika. Dla łatwiejszego montażu należało by naszkicować w proporcji układ kuchni razem ze istotnymi elementami na stale zastawionymi, a później zaplanować zamontowanie maty grzejnej.