Opublikowano

Grzejniki montowane w podłodze

Grzejniki podłogowe to komfort temperaturowy połączony z elegancją i wysoką jakością – idealne rozwiązanie dla wymagających.
Aranżacja współczesnych wnętrz kreuje designerom coraz więcej komplikacji, nierzadko również szkoda miejsca na kaloryfery naścienne, a klasyczne płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnego przygotowania konstrukcyjnego budynku. Idealnym wyjściem w tej sytuacji są grzejniki kanałowe. Układ ogrzewania kanałowego podłogowego nie ogranicza przestrzeni, to świetne rozwiązanie ze względów estetycznych. Można je swobodnie montować we wnętrzu, choć w większości przypadków umieszczane są bezpośrednio przy przeszkleniach. Kaloryfery kanałowe nie tylko idealnie ogrzewają wnętrza, ale też chronią przed napływem zimnego powietrza z tarasów, balkonów, ogrodów zimowych, wiatrołapów, przewiązek itp.
W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe mają możliwość ogrzewać pomieszczenia autonomicznie, bardzo szybko też reagują na zmianę warunków we wnętrzu, będąc jednocześnie elementem łatwym do wyłączenia i regulacji.
Aquilo to linia kaloryferów Purmo zaprojektowana, by zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyprodukowane są w kilku odmianach ? z wentylatorami F1T, z wentylatorami wzmocnionymi, które mają większą wydajność cieplną: Aquilo F1P, jak i bez wentylatora FMK. Grzejniki kanałowe również maja możliwość spełniać funkcję klimatyzatora i chłodzić pomieszczenia. Są to wybrane linie Aquilo F2C jak i F4C.